Mydlandia.pl

Wszystko o kosmetykach i zdrowiu.

Uzdrawiając kąpiele ziołowe – jak je przygotować?

Nic tak nie ukoi twoich nerwów i przy okazji nie zatroszczy się o stan i prezencję twojej skóry jak długie ziołowe kąpiele. Przygotujesz je sobie na kilka sposobów. Jeżeli nie chcesz się bawić w samodzielne mieszanie różnych ziół, sięgnij po gotowe kosmetyki do kąpieli, wykazujące się wysoką zawartością wyciągów roślinnych.

Jak przygotować kąpiel ziołową która zrelaksuje i zregeneruje Twój organizm?

To typowe mieszanki ziołowe. Ostatnio można je dostać nawet w drogeriach i hipermarketach, a już na pewno kupisz je w sklepach zielarskich oraz aptekach. Podobny roztwór można też jednak wykonać samodzielnie. Przejmij więc kontrolę nad tym, co umieszczasz w wodzie i w czym się później kąpiesz.

Na sam początek wypróbuj kąpiel przeznaczoną do zwężania porów

Świetnie działa ona na skórę tłustą, która zwykle charakteryzuje się właśnie rozszerzonymi porami, które często się zatykają, przez co na powierzchni ciała (i to nie tylko twarzy) regularnie dochodzi do tworzenia się różnych niedoskonałości. Aby poradzić sobie z tym problemem, przygotuj sobie pół kilograma kory dębowej i zagotuj taką ilość w trzech litrach wody. Trzymaj roztwór cały czas na ogniu. Poczekaj, aż jego połowa całkowicie odparuje. Dopiero wtedy możesz go odcedzić, przelewając go przez sitko, a następnie wlać do wanny z ciepłą wodą.

Ziołowe produkty do kąpieli zazwyczaj efektywnie relaksują i ciało, i umysł

Jeżeli więc marzy ci się chwila totalnego odprężenia, przygotuj sobie niesamowicie kojącą mieszankę, wykonując ją ze 100 g suszonego rumianku, 50 g suszonej lawendy i 50 g głogu. Możesz też dodać odrobinę kwiatów lipy, jeżeli tylko nie przeszkadza ci ich zapach. Taki ziołowy susz umieść w małym woreczku (możesz go kupić w aptece), a następnie powieś na kranie, aby woda mogła przez niego przelatywać. Gdy już będziesz siedzieć w wannie, postaraj się kilkukrotnie wycisnąć woreczek, wydobywając z niego całą moc ziół.

Teraz czas na ostatnią propozycję, czyli kąpiel typowo nawilżającą. Potrzebujesz do niej wyłącznie kwiatów suszonego nagietka. Mniej więcej 50 g suszu zaparzaj we wrzątku przez jakiś kwadrans. Roztwór przecedź i dodaj do niego kilka łyżek miodu, a następnie przelej wszystko do wanny z wodą.

Więcej interesujących artykułów z poradami dotyczącymi zdrowego stylu życia, znajdziesz w serwisie https://www.piekniejsza.pl/.