Mydlandia.pl

Wszystko o kosmetykach i zdrowiu.

Kosmetyki do mycia twarzy – poznaj je

Kosmetyki do mycia twarzy – poznaj je
Pielęgnacja twarzy jest ważna dla wielu kobiet. Codzienne mycie jej z makijażu i nie tylko. Jakimi preparatami można to robić? Przeczytaj, a będziesz wiedzieć.

Żele do mycia twarzy
Dostosowane do rodzaju skóry. Wrażliwej, suchej, tłustej i mieszanej. Mają różną konsystencję, są gęste mniej lub bardziej. Trzeba dokładnie myć nimi twarz, a nie oczy. Do zmywania tuszu i cieni z powiek może służyć płyn micelarny lub mleczko. Ważne, żeby dobrze rozprowadzić żel do mycia twarzy i spłukać. Nie może dostać się do oczu.

Skuteczne mycie rąk.

Mydło
Najlepiej, żeby nie podrażniało skóry. Wtedy należy je zmienić na inne lub zrezygnować z tego sposobu. Do wyboru jest mydło trzymane w mydelniczce, żeby się nie zanieczyściło. Stosować można, gdy jest potrzeba głębszego oczyszczenia.

Pianka
Wygodny w użyciu kosmetyk dobrze się rozprowadzi na skórze. Dostępna w wielu sklepach pianka do mycia twarzy ma wygodne w użyciu opakowanie. Do stosowana do różnych rodzajów cery. Łatwa do rozprowadzania forma pianki jest wydajna i wystarcza na dłużej.

Tonik – tonizowanie, oczyszczanie
Istotny preparat do pielęgnacji cery. Odświeża, przygotowuje skórę do nałożenia kremu, serum. Tonik przywraca pH, nawilża. Zawiera cenne substancje. Między innymi wyciągi roślinne.

Jak widać, jest wiele do wyboru. Żel, mydło, pianka oraz odświeżający tonik, który nie umyje, ale jest dobry po myjącym kosmetyku. Dostępne są wersje również dla mężczyzn.