Mydlandia.pl

Wszystko o kosmetykach i zdrowiu.

Dermokosmetyki do pielęgnacji – jak wybrać najlepsze?

Dermokosmetyki to produkty, których zadaniem jest dbać nie tylko o piękno, ale i o zdrowie naszej skóry. Z tego też powodu sięgamy po nie coraz częściej. Zanim jednak wybierzemy się na zakupy, sprawdźmy, na co powinniśmy zwrócić uwagę, kupując dermokosmetyki.

Coraz więcej osób stosuje obecnie świadomą pielęgnację twarzy oraz ciała. Nie kupujemy już przypadkowych produktów. Dużo mówi się teraz o składach kosmetyków oraz o wpływie poszczególnych składników na ogólny stan naszej skóry. Z tego też powodu w ostatnim czasie dużym wzrostem popularności cieszą się kosmetyki naturalne oraz sprawdzone dermokosmetyki. O tych drugich powiemy dziś nieco więcej. Są to bowiem produkty, które łączą w sobie działanie pielęgnacyjne wraz z medycznym. Dzięki temu pozwalają na skuteczną redukcję różnego rodzaju problemów skórnych lub też wspomagają proces ich leczenia. Dermokosmetyki są dokładnie przebadane, co sprawia, że ich stosowanie jest w pełni bezpieczne nawet dla osób z cerą wrażliwą. Jak skompletować idealny zestaw takich kosmetyków do codziennej pielęgnacji? Dlaczego serum z czynnikami wzrostu powinien wchodzić w jego skład?

Dermokosmetyki do codziennej pielęgnacji — jakie wybrać?

Kosmetyki muszą być dopasowane przede wszystkim do rodzaju skóry. Dlatego też nie ma jednej recepty na idealny zestaw produktów do pielęgnacji. Każdy typ cery ma bowiem zupełnie inne wymagania. W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się więc, czego właściwie potrzebuje nasza skóra. Ukojenia? A może dogłębnego nawilżenia? Gdy już to wiemy, możemy przystąpić do działania.

Każdy zestaw dermokosmetyków powinien składać się z kilku elementów. Potrzebny będzie nam między innymi produkt do oczyszczania oraz tonizowania twarzy. Obowiązkowym elementem jest też serum dopasowane do rodzaju skóry. W tej dziedzinie absolutnym numerem jeden są kosmetyki dermaquest. Każde serum tej marki zachwyca swą skutecznością, łatwością w aplikowaniu i wydajnością. Nie możemy zapomnieć też, by na koniec nałożyć na twarz odpowiedni krem, który będzie stanowił ”domknięcie” pielęgnacji.

Kosmetyki naturalne — na jakie składniki zwrócić szczególną uwagę?

Kupując dermokosmetyki, warto zwracać uwagę na to, co znajduje się w ich składzie. Niektóre substancje aktywne zapewniają bowiem szczególnie wysoką skuteczność. Które z nich są szczególnie cenne? Wszystko zależy od efektu, jakiego oczekujemy. Z wygładzeniem skóry oraz redukcją zmarszczek doskonale radzą sobie na przykład kosmetyki z czynnikami wzrostu. Takie produkty stymulują odbudowę i regeneracje komórek, dzięki czemu skóra znów staje się sprężysta. Serum z czynnikami wzrostu zniweluje także potrądzikowe blizny. Do cery problematycznej natomiast zaleca się stosować kosmetyki mające w składzie kwas salicylowy lub niacynamid. Serum z kwasem hialuronowym to z kolei najlepsza recepta na skórę, która potrzebuje nawilżenia.

1 thought on “Dermokosmetyki do pielęgnacji – jak wybrać najlepsze?

Dodaj komentarz