Mydlandia.pl

Wszystko o kosmetykach i zdrowiu.

Masło kakaowe – co to takiego? Jak je wykorzystywać?

Jeżeli lubisz używać całkowicie naturalnych kosmetyków, które z założenia nie są nawet preparatami pielęgnacyjnymi, a bardziej artykułami spożywczymi, powinnaś sięgnąć po masło kakaowe. Dziś kupisz je dosłownie wszędzie, czasem nawet w dużych hipermarketach.

Czym jest i jak korzystać z masła kakaowego?

Jest to produkt występujący również pod nazwą oleju kakaowe albo tłuszczu kakaowego. No i jak sama nazwa wskazuje, pozyskuje się go z owoców kakaowca. Masło wydobywane jest zatem głównie na terenie Afryki, choć jego pochodzenie jest zgoła inne, gdyż pierwsze kakaowce były uprawiane w lasach tropikalnych występujących w Ameryce Południowej i Ameryce Środkowej.

Wbrew pozorom masło kakaowe nie służy tylko do pielęgnacji, mimo iż obecnie wykorzystuje się je przede wszystkim w tym celu. A jest to również świetny i wartościowy produkt spożywczy. Jego działanie przeciwutleniające, polegające na eliminowaniu wolnych rodników, które występują w każdym ludzkim organizmie i mogą siać w nim spustoszenie, wynika z wysokiej zawartości związków antyoksydacyjnych.

Kakaowe masło ma ich nawet więcej niżeli zielona herbata! To prawdziwy ewenement pod tym względem, bo przecież zielona herbata od wielu lat uchodzi za jedno z lepszych źródeł substancji antyoksydacyjnych. A tu jednak ten zaszczytny tytuł może jej zostać niedługo odebrany. Już w dawnych czasach Majowie używali masła kakaowego do wytwarzania prozdrowotnych eliksirów, którymi leczyli zmęczenie i inne problemy zdrowotne. Wysoki dodatek przeciwutleniaczy ma jeszcze jedną wyjątkową zaletę. To właśnie dzięki nim masło kakaowe staje się produktem bardzo trwałym. Nie ulega jełczeniu i może być przechowywane oraz stosowane przez długi czas.

Więcej wpisów dotyczących zdrowych kosmetyków, znajdziesz w serwisie https://www.aktualne.pl/.

Pamiętaj tylko, że jeśli chcesz używać masła regularnie i pragniesz korzystać ze wszystkich jego właściwości, musisz je właśnie odpowiednio przechowywać. Najlepiej trzymaj je po prostu w lodówce. Łazienka nie będzie dla niego zbyt dobrym miejscem z uwagi na swoją wilgoć i wyższą temperaturę powietrza.