Mydlandia.pl

Wszystko o kosmetykach i zdrowiu.

Czarne mydło – zastosowanie

Czarne mydło to produkt, po który sięga coraz więcej osób. Prosty skład i wszechstronne zastosowanie to jego główne zalety.

Co to jest czarne mydło?

Czarne mydło to wyjątkowy kosmetyk. Wytwarzane jest z naturalnych składników o odżywczym działaniu. Produkt w widoczny sposób poprawia wygląd skóry. Mydło wyrabiane jest z miazgi czarnych oliwek, naturalnego oleju np. oliwy z oliwek, oleju laurowego i soli potasowej, w której macerowane są oliwki. Ekologiczny skład mydła sprawia, że produkt zaliczany jest do grupy szlachetnych kosmetyków.

Czarne mydło – zastosowanie

Szlachetne czarne mydło ma szerokie zastosowanie. Właściwości gomażujące i rewitalizujące skórę delikatnie rozpuszczają naskórek i w naturalny sposób złuszczają i oczyszczają skórę. Mydło jest niezastąpionym kosmetykiem zarówno dla skóry problematycznej np. z trądzikiem, jak i do peelingu skóry suchej. Naturalny skład mydła i właściwości odżywcze sprawiają, że nawet przesuszona skóra nabierze blasku i miękkości. Kosmetyk może być stosowany przed i po depilacji – dzięki naturalnym składnikom zapobiega wrastaniu włosków i łagodzi podrażnienia. Najlepsze efekty uzyskamy, stosując produkt podczas gorącej kąpieli. Na rozgrzaną kąpielą skórę nakładamy kosmetyk, a następnie po spłukaniu wykonujemy masaż. Skóra po takim zabiegu jest odżywiona, nawilżona i ma gładkość jedwabiu.

W domu i ogrodzie

Czarne mydło to produkt o wszechstronnym zastosowaniu. Jako kosmetyk doskonale sprawdzi się zarówno na skórze, jak i na włosach. Mydło może być też stosowane jako szampon dla psa. Naturalne składniki i krótki skład produktu gwarantują jego delikatność. Wystarczy rozprowadzić niewielką ilość mydła na sierści i lekko wmasować. Po spłukaniu sierść Twojego psa będzie dogłębnie oczyszczona i gładka.

Mydło może być stosowane też jako środek do wywabiania plam – odrobinę produktu nakładamy na zaplamione miejsce i zapieramy. Sprawdzi się również jako środek do mycia drewnianego blatu kuchennego. Dzięki właściwościom owadobójczym doskonale sprawdzi się też w ogrodzie. Masz problem z mrówkami w domu, mszycami w ogrodzie lub gąsienicami niszczącymi Twoje ozdobne krzewy. A może nękają Cię ślimaki lub inne insekty. Jeśli tak to wystarczy, że rozpuścisz łyżkę mydła w ciepłej wodzie i przelejesz ją do butelki ze spryskiwaczem. Po wstrząśnięciu spryskaj miksturą rośliny, a Twoi nieproszeni goście znikną.

Czarne mydło to produkt, który znajdzie zastosowanie w każdym gospodarstwie. Użyteczne w domu i ogrodzie zastąpi z powodzeniem kilka innych. Prosty, naturalny skład i wielofunkcyjność sprawiają, że produkt cieszy się coraz większą popularnością.

1 thought on “Czarne mydło – zastosowanie

Dodaj komentarz