Mydlandia.pl

Wszystko o kosmetykach i zdrowiu.

Jak utrzymywać porządek w makijażu?

Cienie do powiek, kredki, pomadki, róż do policzków, pudry… Wszystkie wydają się być niezbędne w makijażowej torebce kobiet. Dlatego nie zostawiamy ani jednego produktu w domu, nawet jeśli z wielu z nich nie korzystamy zbyt często. Makijaż jest uzupełnieniem codziennego wyglądu, dlatego mamy ogromną różnorodność odcieni i kolorów, ale często używamy podstawowych produktów do codziennego użytku, reszta jest często pomijana lub zapominana. Otwierając torebkę czy kosmetyczkę możemy zastać wielki bałagan, który skutkuje zepsuciem produktów, plamami, a nierzadko podrażnieniami skóry spowodowanymi stosowaniem kosmetyków, których termin ważności już minął. W tym artykule powiemy Ci, jak przechowywać makijaż, abyś mogła utrzymać go w czystości.

Grupowanie produktów razem

Ołówki z ołówkami, cienie do powiek z cieniami, aplikatory z aplikatorami, pomadki z pomadkami itp. Ideałem jest możliwość uporządkowania każdego rodzaju produktu, tak abyś mogła następnie wybrać je według koloru. W pierwszej kolejności należy znaleźć sposób na ich pogrupowanie, najłatwiejsze do pogrupowania mogą być na przykład ołówki: wszystkie z wyprofilowaną końcówką i skuwką. Do ich grupowania w wielu przypadkach można użyć gumek, ta opcja jest idealna, jeśli nie posiadasz zbyt pojemnej kosmetyczki.

Pędzle lub aplikatory

Jeśli należysz do osób, które nie zwracają uwagi na pędzle czy aplikatory do pudru lub cieni, czytaj uważnie. Pędzle i aplikatory (zwłaszcza te do oczu) muszą być bardzo dobrze zabezpieczone i przechowywane, aby uniknąć podrażnienia lub zakażenia oczu i skóry. Jednym z zaleceń dotyczących przechowywania tych narzędzi do makijażu jest umieszczenie ich w pudełku o odpowiedniej wielkości, a także zorganizowanie ich według kolorów, aby zapobiec zabarwieniu innych cieni lub zrujnowaniu ostatecznego wyniku na skórze. Ważne jest również ich częste czyszczenie.

Szminki

Jednym ze sposobów na utrzymanie pomadek w porządku jest zorganizowanie ich według rozmiaru i kształtu. Pomadki występują w wielu kształtach i rozmiarach, na przykład: szminki, błyszczyki z aplikatorami, kredki itp. Jeśli masz szeroki wybór szminek, może lepiej pogrupować je według kolorów lub użyć szuflady, torby lub specjalnego pudełka.

Konieczna jest przestrzeń

Jeśli masz mało makijażu (kilka pomadek, cieni i pudrów) to będziesz miała ułatwione zadanie, bo dzięki torbie do makijażu możesz mieć już wystarczająco dużo miejsca. W przeciwnym razie lepiej zarezerwować wystarczająco dużą przestrzeń, taką jak skrzynia na kosmetyki, mebel lub system magazynowy z różnymi przegródkami dla różnych rozmiarów. Pamiętaj też, aby dla uzyskania najlepszych efektów wykonywać makijaż w miejscu dobrze oświetlonym, w miarę możliwości z naturalnym światłem. Dlatego jeśli musisz się przemieszczać ze swoim makijażem, aby go nałożyć, duża kosmetyczka będzie idealna.