Mydlandia.pl

Wszystko o kosmetykach i zdrowiu.

Skuteczne mycie rąk.

Trochę wody, mydła, chwila by mydło spłukać i po sprawie. Czy aby na pewno? Bakterie i wirusy wciąż będą na rękach. Skuteczne mycie rąk nie jest procesem skomplikowanym, ale wymagającym zachowania pewnych zasad. Kiedy owe zasady zostaną zachowane, mycie rąk będzie można uznać za skuteczne.

Zaczynamy od zwilżenia dłoni wodą. Dłoni oraz przedramion. To ważne, szczególnie w okresie infekcyjnym. Rozprowadzamy mydło w płynie lub piankę do mycia rąk na powierzchni dłoni i przedramion. I myjemy. Ale nie kilka sekund. Mycie powinno trwać minimum pół minuty.

Zasada przy myciu rąk jest jasna – robimy to dokładnie. Rozprowadzamy mydło na zewnętrznej i wewnętrznej powierzchni dłoni, między palcami, myjemy wszystkie palce z kciukiem włącznie. Dobrym rozwiązaniem jest pocieranie o siebie dłoni przeplecionymi palcami.

Na koniec spłukiwanie. Ale nie zimną lub letnią wodą. Spłukujemy ręce ciepłą wodą i suszymy ręcznikiem papierowym. A co robić w przypadku, gdy musimy jeszcze dotknąć kranu, by zatrzymać dopływ bieżącej wody? Również używamy ręcznika papierowego. W przeciwnym wypadku mycie rąk nie będzie miało sensu, bo bakterie z powrotem przeniosą się na nasze dłonie.

Właściwa higiena rąk jest kluczem do zdrowia. Po kilkudziesięciu sekundach efektywnego mycia rąk niszczymy bakterie, wirusy i grzyby. Zatem warto tej czynności poświęcić więcej uwagi. W świecie wirusa Covid-19 nie tylko mycie rąk jest kluczowe. Niekiedy nawet wyjście z domu może być ryzykowne. Jak jednak nie dać się zwariować w takim świecie? Istnieje wiele rozrywek, z których można korzystać zupełnie zdalnie. Zaczynając od oglądania seriali czy słuchania muzyki, a kończąc na odbiorze darmowej gotówki z kasyna. Pamiętajmy, aby nigdy nie przesadzić w żadną stronę!