Mydlandia.pl

Wszystko o kosmetykach i zdrowiu.

Co to są dermokosmetyki i jakie są korzyści z ich stosowania?

Produkty do pielęgnacji skóry są znane od tysięcy lat. Grecy, Egipcjanie i Rzymianie pozostawili w swoich pismach i grobowcach zapiski o stosowaniu olejków do leczenia i upiększania. W XX wieku przemysł farmaceutyczny zwielokrotnił formy pielęgnacji skóry. Półki pełne są kosmetyków, takich jak kremy nawilżające, olejki, filtry przeciwsłoneczne i mydła o specyficznym zastosowaniu, ale na tym pielęgnacja się nie kończy. Linie dermokosmetyczne mają działać w głębszych partiach skóry.

Co to są dermokosmetyki?

Dermokosmetyki to produkty przeznaczone do średnio- i długoterminowego leczenia problemów skórnych. Mają one właściwości farmakologiczne, które mogą działać na kilku frontach jednocześnie, np. w przypadku przetłuszczania się skóry, trądziku, zmarszczek i plam. Nie są one tylko kosmetykami w ścisłym rozumieniu, ale nie są na tym samym poziomie co leki. Muszą one jednak zostać poddane testom, aby upewnić się, że rzeczywiście spełniają swoje obietnice.

Kosmetyk czy dermokosmetyk: który jest lepszy?

Zanim odpowiesz na to ważne pytanie i ogłosisz zwycięzcę, musisz zrozumieć różnicę między nimi. Kosmetyki to substancje stosowane do powierzchownego leczenia lub upiększania. Służą one do oczyszczania, nawilżania, upiększania i ochrony skóry. Produkty do paznokci, takie jak lakiery do paznokci, oraz do włosów, takie jak olejki i szampony, są również uważane za kosmetyki. Dermokosmetyki działają na głębsze warstwy skóry i dlatego wymagają dłuższej kuracji. Ich formuły przetestowane i sprawdzone w laboratorium wnikają w miejsca, do których nie docierają składniki kosmetyków.

Kolejna różnica dotyczy składu. Podczas gdy kosmetyki zawierają składniki aktywne, takie jak aloes, witaminy i oleje roślinne, dermokosmetyki wykorzystują ekskluzywne, opatentowane substancje, takie jak aminexyl, stosowany w leczeniu wypadania włosów, czy deanol, stosowany w produktach oferujących kuracje przeciwstarzeniowe. Wg informacji na portalu www.zajad.pl, składniki te mają prozdrowotne działanie na skórę i cerę. Nie ma ekwiwalentnego porównania między kosmetykami i dermokosmetykami, ponieważ mają one różne właściwości i cele. W każdym razie wiedz, że nie trzeba rezygnować z jednego na rzecz drugiego, ponieważ oba mogą być sprzymierzeńcami. Możliwe jest zastosowanie kosmetyku, który będzie działał na poprawę powierzchownego wyglądu skóry, przy jednoczesnym zastosowaniu dermokosmetyku do głębokiej walki z problemem. Pamiętaj, aby zawsze korzystać z pomocy dermatologa, który wskaże Ci najbardziej odpowiednie produkty dla Twojej skóry.

Jak stosować dermokosmetyki?

Najlepszym sposobem stosowania serum, kremów przeciwzmarszczkowych, maseczek i innych produktów jest ten jaki jest zalecany przez dermatologa. Ponieważ dermokosmetyki nie należą do kategorii leków, do ich zakupu nie jest potrzebna recepta. Jednak to specjalista będzie wiedział, jak wskazać właściwy produkt i jak najlepiej go stosować, aby osiągnąć pożądany efekt.