Mydlandia.pl

Wszystko o kosmetykach i zdrowiu.

Balsam do brody – Czy warto używać balsamu do brody?

Zastanawiasz się, czy balsam do brody jest tym, czego potrzebujesz do zdyscyplinowania swojego zarostu? Balsam do brody to świetny męski kosmetyk do pielęgnacji i stylizacji brody i wąsów. Odżywania i zmiękcza zarost co czyni go bardziej zadbanym oraz łatwiejszym do ułożenia w pożądany kształt. Dowiedz się z naszego artykułu czy warto pielęgnować zarost balsamem do brody i dołącz go do rutyny swoich codziennych czynności! Jak często i po co używać balsamu do brody? — Przeczytaj w naszym artykule!

Co to jest balsam do brody?

Po co używać balsamu do brody i jakie są korzyści z jego stosowania? Balsam do brody to wyjątkowo praktyczny kosmetyk dla mężczyzn, który doskonale wpasuje się w codzienną łazienkową rutynę. Dzięki stosowaniu balsamu do brody zarost wygląda o wiele lepiej. Działanie nawilżające powoduje, że broda wygląda na zadbaną, jest też przyjemniejsza w dotyku i mniej’’kłująca’’, a jednocześnie lepiej się układa. Stosowanie balsamu do brody o zawartości składników naturalnych takich jak olejki i witaminy sprawiają, że broda jest lepiej chroniona także przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych, a w niektórych przypadkach nawet przed działaniem UV. Opakowania balsamów do brody to najczęściej okrągłe i odkręcane puszki. Czasem są opakowane w małą buteleczkę z pompką. Bardziej gęste balsamy są pakowane zazwyczaj w metalowe zakręcane słoiczki, a te o lżejszej konsystencji w buteleczki.

Balsam do brody – jak używać?

W wyniku kontaktu z zanieczyszczonym powietrzem, detergentami i promieniowaniem światła słonecznego broda (szczególnie długa) może matowieć i tracić blask. Często w wyniku tego staje się nieprzyjemna, sztywna i ’’krzaczasta” w dotyku. Balsam do brody doskonale pielęgnuje i zapobiega temu. Dodatkowo dzięki temu włosy można lepiej zdyscyplinować, ponieważ im mniej są sztywne, tym łatwiej je ułożyć w odpowiedni kształt. Najlepiej używać balsamu do brody każdego ranka po kąpieli. Niewielką ilość balsamu rozcieramy we wnętrzu dłoni, a następnie rozprowadzamy po zaroście, delikatnie wmasowując w skórę. Przy okazji możemy brodę wyczesać, by nadać jej konkretny, oczekiwany kształt, w czym balsam do brody również pomoże.

Jaki balsam do brody?

Działanie pielęgnacyjne balsamu do brody polega głównie na odżywieniu włosów. Składniki aktywne w balsamie poprawiają strukturę włosów dzięki zawartości wartościowych olejków i witamin. Konsystencja balsamów do brody jest przyjemna, a w konsystencji przypomina pastę lub gęsty balsam. Balsam łatwo rozprowadzić po brodzie, a regularne stosowanie znacznie poprawi wygląd zarostu. Dobrze nawilżony i wypielęgnowany zarost będzie nie tylko bardziej atrakcyjny dla osób z zewnątrz, ale również dużo przyjemniejszy dla samego posiadacza. Dzięki stosowaniu balsamu do brody zarosty jest znacznie łatwiejszy do zdyscyplinowania. Dla pełnego efektu warto wybrać balsam do brody o ciekawym i przejmującym zapachu męskiej klasyki. Wybór balsamów do brody jest spory ze względu na obecność wielu ofert, jednak podejmując decyzję warto wybierać sprawdzone i polecane przez brodaczy i profesjonalne sklepy. Marki balsamów do brody takie jak Reuzel, Pan Drwal, czy Angry Beard to tylko niektóre marki, które warto polecić.