Mydlandia.pl

Wszystko o kosmetykach i zdrowiu.

Łatwe przepisy na mydło dla początkujących.

Chcesz zrobić swoje własne mydła specjalistyczne? To proste! Nauczymy Cię jak produkować mydło, dodawać zapachy i dostosowywać recepturę do Twoich osobistych potrzeb kosmetycznych.

Zapoznaj się z przepisem

Ta standardowa receptura sprawia, że jest to doskonałe, twarde mydło do prania i kąpieli. Oto, czego potrzebujesz:

450 gramów sody kaustycznej
1,5 litra (6 kubków) wody
3 kilogramy tłuszczu
Jeśli wybierzesz olej roślinny, dostosuj te ilości do użycia 585 gramów/20 uncji sody żrącej, 1,8 litra/8 filiżanek wody i 4,5 kg tłuszczu.

Z tej receptury powstanie 4,5 kg mydła, wystarczającego do wyprodukowania 36 pojedynczych kostek. Większość innych mydeł to odmiany tej standardowej receptury.

Zrób idealne mydło kosmetyczne.

Mydła kosmetyczne produkowane są poprzez dodanie substancji zapachowych, olejków i specjalistycznych substancji lub poprzez zastąpienie części wody i tłuszczu innymi składnikami. Najbardziej popularne odmiany zależą od ilości i rodzaju użytego tłuszczu. Poprzez dodanie dodatkowego smaru lub oleju, otrzymujesz wyjątkowo tłuste mydło, które daje jeszcze łagodniejszy produkt końcowy.

Dodaj trochę zapachu.

Olejki eteryczne są silnymi substancjami aromatycznymi pozyskiwanymi z kwiatów, ziół i drewna. Są one dostępne w sklepach zdrowotnych i hobbystycznych i są dodawane do mydła przed wlaniem go do form.
Najpopularniejsze zapachy to lawenda, rozmaryn, jaśmin, eukaliptus i drzewo herbaciane, ale można też robić własne napary z różnych ziół i kwiatów.
Wsypać roślinę do wrzącej wody, odfiltrować cząsteczki i zastąpić infuzję częścią wody według standardowej receptury. Jeśli napar jest wystarczająco mocny, można osiągnąć ten sam rezultat, dodając go do mieszanki mydlanej tuż przed wlaniem do form.
Nie należy dodawać perfum ani wody z toalety bez recepty: zawarty w nich alkohol zakłóci zmydlanie.
Zazwyczaj na partię standardowego mydła wystarczają 2 łyżki stołowe mieszanki perfumowej.

Domowe mydło dodaje odrobinę luksusu do rutyny kosmetycznej, ale także stanowi wspaniały prezent, jeśli czujesz się hojny. Dajcie swojemu twórczemu talentowi wolną rękę! Ze wszystkimi dostępnymi zapachami, formami i wariantami, produkcja mydła jest doskonałym sposobem na rozwinięcie swoich twórczych talentów.