Mydlandia.pl

Wszystko o kosmetykach i zdrowiu.

Czarne mydło i jego właściwości

Cera trądzikowa jest cerą problematyczną. Praktycznie nigdy nie wygląda dobrze, bo bez przerwy widoczne są na niej przeróżne niedoskonałości – czy to zamknięte zaskórniki, których nie da się jakkolwiek ruszyć, czy to wągry wyglądające jak małe czarne kropeczki. Pielęgnacja cery trądzikowej powinna uwzględniać jej dogłębne oczyszczanie. Po całym dniu przy wieczornej kąpieli należy pozbyć się całego nadmiaru łoju i zanieczyszczeń, które mogłyby wywołać kolejny wysyp pryszczy. Zwykłe żele do mycia twarzy czy mydło mogą jednak tutaj nie wystarczyć. Z tego powodu nawet kosmetyczki i lekarze polecają oczyszczać cerę trądzikową czarnym mydłem.

Ten nietypowy kosmetyk występuje na rynku od dawna, ale dopiero niedawno zrobiło się o nim głośno. Ile kosztuje? Jak na mydło nie jest wcale tani, ale już na tle oczyszczających żelów przeznaczonych do cery trądzikowej wypada całkiem nieźle. Standardowe czarne mydło w kostce kosztuje bowiem kilkanaście złotych. Oczywiście można znaleźć zarówno tańsze, jak i droższe jego wersje, ale nie ma sensu na nich za bardzo przepłacać, bo zawsze będą one zawierać dokładni ten sam produkt. W takim przypadku cena wynika z marży. Płaci się więc wyłącznie za markę, a nie za lepszy skład bądź działanie.

Kosmetyki do mycia twarzy – poznaj je

A jakie jest to działanie? Otóż czarne mydła to naturalne kosmetyki peelingujące, przeznaczone do złuszczania naskórka. W przeciwieństwie do peelingów mechanicznych działają jednak znacznie delikatniej. Nie szarpią i nie trą skóry, a doprowadzają do jej samoistnej regeneracji. Czarne mydło produkowane jest z czarnych oliwek oraz oliwy z oliwek. Konsystencją przypomina galaretkę, dlatego przed użyciem należy rozrobić je z wodą w dłoniach. Taką papkę można pozostawić na skórze na kilkanaście minut. Dogłębnie oczyści ona całą buzię.

Oczyszczające mydła czarne to wspaniałe kosmetyki, które poradzą sobie z nadmiarem sebum, a przy tym usuną większość zanieczyszczeń ze skóry. Dzięki nim cera wreszcie stanie się gładka.