Mydlandia.pl

Wszystko o kosmetykach i zdrowiu.

Różnice między szamponem w kostce a mydłem do włosów

Wybór dobrych kosmetyków nie jest wcale taki prosty. Zawsze, gdy postanawiasz kupić jakiś konkretny preparat, zwykle znajdujesz go na drogeryjnych półkach w przynajmniej kilku, czasem nawet kilkunastu różnych wersjach. Tak samo jest z mydłem do włosów. Bo mimo iż na logikę mogłoby się tak wydawać, to jednak różni się ono znacząco od… szamponu w kostce. Który z tych dwóch produktów byłby więc dla ciebie lepszy? No i czym właściwie one się od siebie różnią?

Zacznijmy od szamponu. Mimo wszystko jest to kosmetyk częściej wybierany przez klientów drogerii. Szampon w kostce charakteryzuje się głównie tym, że jest bardzo wygodny w użyciu, niemalże tak samo wygodny jak zwykły szampon w płynie. Konsystencja tego produktu nie pozostawia wiele do życzenia. Fantastycznie się on pieni, radząc sobie z umyciem nawet bardzo długich włosów. Szampon w kostce ma przy tym kwaśny odczyn, a dzięki temu wystarczy umyć nim po prostu głowę, aby już zaprezentować się dobrze. Nie trzeba później stosować żadnych kwaśnych płukanek z octu czy cytryny. Taki szampon ma oczywiście stałą konsystencję, ale mimo tego szybko można się z nim polubić.

Najważniejsze różnice

A jak działa mydło do włosów? W przeciwieństwie do tego, co oferuje szampon do włosów w kostce, jest ono nieco bardziej wymagającym produktem. Przede wszystkim aż tak dobrze się nie pieni. Jego zaletą jest jednak to, że ma zwykle wysokie właściwości pielęgnacyjne, wynikające z dodatku różnych ekstraktów i roślinnych olejków. Główna różnica polega jednak na tym, że mydło ma zasadowy odczyn, a szampon – jak już wspomnieliśmy – ma ten odczyn kwaśny. Mydło wymaga więc zastosowania płukanki octowej. Trzeba nią przelać włosy po uprzednim ich umyciu. Nie wiesz na jakie kosmetyki się zdecydować? Znakomite informacje na ten temat znajdziesz na stronie https://poznaninfo.pl/.

Oczywiście oba te produkty mają też pewne cechy wspólne. Zarówno szampon w kostce, jak i mydło do włosów są produktami przyjaznymi naturalnemu środowisku. Korzystając z nich, postępujesz zgodnie z zasadami ruchu zero waste. Nie marnujesz niepotrzebnie żadnych surowców. Używasz tego, co jest dobre dla natury.