Mydlandia.pl

Wszystko o kosmetykach i zdrowiu.

Różne rodzaje czarnego mydła

Jeżeli ostatnio postanowiłaś sobie, że zainwestujesz w swoje pierwsze czarne mydło, na pewno zdążyłaś się już zorientować, że nie ma ono wcale swojej jednej podstawowej postaci. Występuje w różnych formach. Bywa też różnie nazywane. Niektóre czarne mydła kupisz za dosłownie dziesięć złotych, podczas gdy za inne zapłacisz trzykrotnie więcej. Po które z nich powinnaś zatem sięgnąć? Czym różnią się od siebie te wszystkie nietypowe odmiany czarnego mydła?

W sklepach z naturalnymi kosmetykami czy np. punktach zielarskich na pewno spotkasz się z mydłami afrykańskimi. Czasami na ich opakowaniach znajdziesz również ich angielską nazwę, czyli „black african soap”. O czym to świadczy? Takie nazwy informują się o kraju pochodzenia produktu. Czarne mydła afrykańskie wytwarzane są w krajach afrykańskich, czyli przede wszystkim w Syrii, Maroku oraz Ghanie.

Jakie rodzaje rozróżniamy?

Jeżeli jednak takie klasyczne mydło czarne nie sprawdza się u ciebie zbyt dobrze, bo twoja skóra jest na tyle sucha i wrażliwa, że dosłownie wszystko jest w stanie ją podrażnić, a już zwłaszcza mocniejsze preparaty oczyszczające, wypróbuj wersjędudu-osun, która jest jedną z najdelikatniejszych odmian czarnego mydła. W jej składzie znajdziesz solidny dodatek aloesu oraz masła shea. Te dwie substancje ukoją nawet najbardziej podrażnioną i przesuszoną skórę.

Mimo wszystko za najpopularniejszą odmianę czarnego mydła uznaje się wersję „savon-noire”. Więcej o odmianie savon-noire przeczytasz na stronie https://lodzinfo.pl/.  To taka absolutna klasyka. Czarne mydło savon-noire tradycyjnie produkuje się z samych oliwek oraz oliwy z oliwek, tak więc w jego składzie nigdy nie powinnaś znaleźć żadnych syntetycznych dodatków. Produkt nie ma wcale formy typowego klasycznego mydła. Bardziej przypomina gęsty żel. Dzięki temu jest też wygodniejszy w użyciu, bo wspaniale się pieni i łatwo można łączyć go z wodą.

Ostatnia już propozycja to czarne mydło syberyjskie, będące połączeniem kilkudziesięciu ekstraktów oraz wybranych naturalnych olejów roślinnych. Mydło syberyjskie zazwyczaj zastępuje tradycyjne żele pod prysznic oraz szampony.