Mydlandia.pl

Wszystko o kosmetykach i zdrowiu.

Kosmetyki multifunkcyjne – to się opłaca

kosmetyk

Czy nie jest tak, że – jak większość kobiet – mnóstwo pieniędzy tracisz na kupowanych regularnie kosmetykach? Czy nie masz wrażenia, że twoje półki w łazience dosłownie uginają się pod ciężarem stawianych na nich flakoników i kolorowych pudełeczek, do których i tak sięgasz sporadycznie, często zastanawiając się nad tym, po co w ogóle za nie płaciłaś?

Codzienna pielęgnacja nie musi być skomplikowana, by dawała dobre efekty. Kosmetyki multifunkcyjne mogą stać się jej podstawą. A to właśnie one sprawią, że zaczniesz oszczędzać na kosmetykach, bo już nie będziesz ich tak wielu potrzebować, by zaopiekować się swoim ciałem.

To, że w tym momencie producenci dzielą kosmetyki na dosłownie kilkadziesiąt czy kilkaset różnych grup, wynika wyłącznie z ich ogólnej zachłanności – chęci zarobienia jak największej ilości pieniędzy. No bo czy skład kremu do rąk będzie różnić się czymś szczególnym od składu kremu do pięt, brzucha albo ramion? Czy naprawdę potrzebujesz oddzielnego balsamu do ciała na lato i innego balsamu na okres wiosenny bądź jesienny? Zamiast zwracać uwagę na promocje na kosmetyki, po prostu wybieraj te kosmetyki mądrze i przestać kupować to, co w rzeczywistości już masz, tyle że w nieco innej formie.

Większość kremów do rąk bardzo dobrze poradzi sobie z wypielęgnowaniem skórek i płytki paznokciowej, a zatem nie potrzebujesz już oddzielnej nawilżającej odżywki do paznokci. Nie musisz mieć też specjalnego kremu ułatwiającego depilację, bo zastąpi ci go maska do włosów wymieszana z żelem pod prysznic. Kombinuj z tym, co masz. Te wszystkie dziwaczne kosmetyki, których działania sama nieraz nie potrafisz określić, mają jedynie na celu wyciągnąć z ciebie kolejne pieniądze.

Zajrzyj na www.nadwrazliwosc.pl, żeby uzyskać więcej porad na temat urody, zdrowia i pielęgnacji.

Tanie kosmetyki to często właśnie kosmetyki multifunkcyjne (wielofunkcyjne), których możesz używać na różnych partiach ciała i to w różnych celach. Wśród tego rodzaju artykułów znajdziesz zarówno produkty pielęgnacyjne, jak i kosmetyki do makijażu.