Mydlandia.pl

Wszystko o kosmetykach i zdrowiu.

Jak we właściwy sposób usunąć makijaż?

Zmęczenie po długim dniu może powodować położenie się do łóżka bez usunięcia makijażu. Jeśli będzie to powtarzane często, będzie to miało negatywne skutki dla skóry. W ciągu dnia skóra twarzy gromadzi martwe komórki naskórka, które należy usunąć wieczorem lub przed snem. Jeśli makijaż nie zostanie usunięty, powstają sztuczne bariery, które uniemożliwiają transpirację skóry twarzy. Bez usuwania martwych komórek naskórka, skóra straci swój blask i promienność. Nieusunięcie makijażu na noc powoduje zatkanie porów, co może prowadzić do powstania zaskórników lub trądziku.

Jak usunąć makijaż?

  • Traktuj skórę delikatnie: częstym błędem jest traktowanie skóry szorstko, aby łatwiej i szybciej usunąć makijaż. Ta zła praktyka może przyspieszyć pojawienie się zmarszczek na skórze. Sugestią jest usunięcie makijażu za pomocą wacika nasączonego płynnym preparatem do demakijażu i dokładne usunięcie pozostałości kosmetyków.
  • Używaj odpowiednich produktów: zaleca się konsultację z dermatologiem w celu ustalenia, jakie produkty są najlepsze dla każdego rodzaju skóry. Jednak zaleceniem jest zawsze używanie narzędzi kosmetycznych, które są hipoalergiczne.
  • Oczy: ten obszar twarzy wymaga więcej uwagi podczas usuwania makijażu, ponieważ rzęsy są trudniejsze do wyczyszczenia, a chodzi o to, aby pozostawić zero pozostałości. Do usunięcia pozostałości z tego miejsca idealnie sprawdzi się produkt na bazie wody lub oleju.
  • Nie zapomnij o szyi: Wystarczy przetrzeć skórę w tym miejscu, aby usunąć martwe komórki naskórka i pozostałości po podkładzie, pudrze i kremie przeciwsłonecznym.
  • Nie zapomnij o mydle: po usunięciu makijażu skóra nie jest całkowicie czysta. Dlatego zaleca się kontynuowanie oczyszczania odpowiednim żelem, kremem lub mydłem.

Inne zalecenia dotyczące pielęgnacji skóry

Zadbaj o swoją dietę i pij dużo wody: Twoja dieta wpływa na stan Twojej skóry. Jeśli chcesz opóźnić pojawienie się zmarszczek, konieczne jest stosowanie zrównoważonej i zdrowej diety, bogatej w owoce i warzywa. Najlepszymi składnikami dla zdrowia skóry są antyoksydanty; między innymi witaminy A, C, E, K, omega 3. Należy spożywać co najmniej 10 do 8 szklanek wody dziennie, aby utrzymać nawilżenie skóry. Masaż i ćwiczenia twarzy: masaże i ćwiczenia twarzy są przydatne do zmniejszenia widoczności zmarszczek na twarzy, ponieważ ćwiczą mięśnie i reaktywują krążenie krwi w tym obszarze. Szczegółowe informacje na temat wieczornej rutyny pielęgnacji cery znajdziesz tutaj: https://beautystyle.pl/jak-zadbac-o-wieczorna-pielegnacje-skory-twarzy