Mydlandia.pl

Wszystko o kosmetykach i zdrowiu.

Stomatologia cyfrowa w gabinecie

Stomatologia cyfrowa daje wiele możliwości w leczeniu pacjentów zarówno w dziedzinie protetyki, jak i ortodoncji. Obydwie dziedziny uległy w dużym stopniu cyfryzacji i zastąpiły manualne techniki wykonywania uzupełnień protetycznych, czy planowania aparatów ortodontycznych. Stało się to możliwe dzięki skanerom wewnątrzustnym, które umożliwiają wykonanie cyfrowego wycisku i pozwalają na rozpoczęcie dalszych prac.

Jak działa skaner wewnątrzustny?

Skaner pozwala na wykonanie cyfrowego wycisku jamy ustnej pacjenta i przesłanie pliku 3D z zapisanymi danymi w postaci zdjęć, czy filmów. Do takiego pliku lekarz załącza zazwyczaj dane pacjenta z opisem i pisemnymi uwagami w celu rozpoczęcia dalszych prac. Sam proces skanowania jest krótki i o wiele przyjemniejszy niż tradycyjne wyciski pobierane za pomocą łyżek i mas wyciskowych. Głowica, w którą zaopatrzony jest skaner wewnątrzustny, zakończona jest kamerą, która wykonuje tysiące bardzo dokładnych zdjęć na minutę, tworząc całościowy obraz, który automatycznie pokazuje się nam na monitorze sprzętu. Dzięki temu podglądowi możemy kontrolować, które obszary wymagają dalszego skanowania. Oprócz oddzielnych skanów szczęki i żuchwy możemy wykonać także obraz zwarcia i sprawdzić jak pacjent zagryza. Jeśli chcemy wynieść nasz gabinet na nieco wyższy poziom to możemy przetestować taki sprzęt i wynająć go tutaj https://cereclab.pl/wynajmij-skaner-wewnatrzustny. Jest to idealne rozwiązanie jeśli zastanawiamy się, czy praca z tym sprzętem jest dla nas odpowiednia i jeśli stawiamy pierwsze kroki w stomatologii cyfrowej.

Na czym polega wynajem skanera?

Opcja wynajmu skanera to świetne rozwiązanie, jeśli zależy nam na merytorycznej opiece i pomocy technicznej ze strony producenta. Sam proces zawsze poprzedzony jest praktycznym szkoleniem w gabinecie stomatologa. Skaner wewnątrzustny udzielany jest nam do użytku przez trzy miesiące, podczas których zaznajamiamy się ze specyfiką pracy, uczymy współpracy z działem projektowania i wytwarzania prac oraz wypracowujemy swoje techniki i metody niezbędne do efektywnej pracy ze skanerem. Po tym czasie to lekarz decyduje, czy chce zatrzymać u siebie skaner na zasadzie najmu, kupuje sprzęt na własność, czy rezygnuje ze współpracy i skanera. Jest to rozwiązanie na tyle elastyczne i praktyczne, że sprawdzi się w wielu gabinetach, które zastanawiają się nad wprowadzeniem skanera. Sam proces wykonywania cyfrowego wycisku jest przyjemny, szybki i niweluje stres i dyskomfort pacjenta podczas wizyty w gabinecie.