Mydlandia.pl

Wszystko o kosmetykach i zdrowiu.

Jakie kosmetyki do cery suchej? – 4 przykłady

Jak wiadomo, skóra sucha jest nie tylko cienka, ale również stosunkowo łatwo ulega różnego rodzaju podrażnieniom.

W najprostszym możliwym ujęciu jest ona rezultatem zaburzeń w gospodarce hydro lipidowej skóry. Jakie kosmetyki warto stosować?

Żel myjący

Rekomendowane jest przede wszystkim mycie twarzy żelem wzbogaconym alantoniną i pantenolem. Są to składniki wykazujące się łagodzącym działaniem. Stosując żel o kojących właściwościach można uniknąć uczucia pieczenia czy ściągnięcia.

Tonik

Najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w tonik, który zagwarantuje skórze dodatkową dawkę nawilżenia. Warto zadbać o to, by wspomniany produkt zawierał w swoim składzie peptydy czy kwas hialuronowy. Zalecane jest zrezygnowanie z pocierania skóry różnego rodzaju płatkami kosmetycznymi. Wystarczy wylać tonik na zagłębienie dłoni, a następnie delikatnie wklepywać w skórę twarzy.

Serum

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że nie jest to niezbędny kosmetyk, jednak w przypadku suchej skóry stosowanie go może bardzo pomóc w walce z różnego rodzaju podrażnieniami czy niechcianymi przez nikogo suchymi skórkami. Świetnym rozwiązaniem będzie postawienie na wysokiej jakości serum z ceramidami.

Krem nawilżający

Wspomniany kosmetyk może być pewnego rodzaju wybawieniem suchej skóry. Krem regenerujący może zagwarantować nie tylko głębokie nawilżenie, ale również działanie odżywcze. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób mających problemy z suchą skórą zaopatruje się w kremy premium. Nikogo nie powinien dziwić wspomniany fakt. Produkty znacznie wyższej jakości wykazują się właściwościami wspomagającymi walkę ze zmarszczkami. Ponadto ich skład przeważnie bazuje na ekstrakcie z oczaru wirginijskiego.

Więcej artykułów o kosmetykach i pielęgnacji ciała w serwisie: https://topbeauty.pl/.