Mydlandia.pl

Wszystko o kosmetykach i zdrowiu.

Czego potrzebujesz, by wykonać prawidłowy manicure hybrydowy?

Samodzielne wykonywanie stylizacji paznokci czy działalność w postaci własnego salonu manicure staje się bardzo popularne. Nie ma znaczenia, czy pracujesz w domu, czy w salonie, musisz skompletować niezbędne produkty i akcesoria. Podpowiadamy, co będzie niezbędne do wykonania idealnej hybrydy.

Hybrydowy manicure to najczęściej wybierana metoda malowania paznokci. Można wybrać się do salonu kosmetycznego lub samodzielnie wykonać manicure w domu. Najpierw musisz jednak skompletować sprzęt i akcesoria. Zobacz, co powinno się w nim znaleźć.

Zestaw do hybryd – kup gotowy albo skompletuj sama

Jako baza posłuży zestaw do hybryd. Znajdziesz w nim m.in. lakiery, bazę i top, ale także podkłady kosmetyczne, drewniany patyczek do odsuwania skórek czy oliwkę nawilżającą. To dobry wybór, jeśli wykonujesz manicure samodzielnie w domu tylko dla siebie lub ew. dla niewielkiego grona znajomych. Sprawdzi się także dla osób, które dopiero się uczą, bo pozwala poćwiczyć i zyskać doświadczenie.

Dobra manicurzystka musi umieć nie tylko starannie nakładać lakier lub inny produkt kolorowy, ale także opracowywać skórki, nadawać paznokciom kształt, ozdabiać je, a wreszcie poprawnie i bezpiecznie zdejmować poprzednią stylizację.

Co zawiera zestaw do hybryd?

Zestaw powinien zawierać m.in. bazę, lakiery, top, radełko do skórek, zmywacz, pilniki, waciki czy odtłuszczacz. Opcjonalnie można dokupić mocniejszą lampę LED, a z czasem także wielozadaniową i praktyczną frezarkę.

Lakiery do paznokci. Postaw na lakiery do hybrydy renomowanej marki. Od ich jakości zależy trwałość manicure oraz efekt końcowy. Postaw na ulubione odcienie, jeśli zestaw ma służyć tylko Tobie, albo na najmodniejsze kolory, jeśli chcesz innym oferować swoje usługi.

Lampa UV lub LED. Jednym z najważniejszych elementów zestawu jest lampa do utwardzania bazy, topu i lakieru. Lampy LED-owe szybciej utwardzają produkty. Często w zestawie znajduje się model podstawowy, warto kupić mocniejszą lampę.

Inne akcesoria do manicure. Zestaw do hybryd powinien obejmować także m.in. bazę, top, radełko do skórek, pilniki, primer, blok polerski, cleaner, środek z acetonem, folię i waciki do usuwania lakieru hybrydowego oraz podkłady kosmetyczne. By go w pełni skompletować, dobierz także nawilżający krem do rąk i oliwkę do skórek. Dobrą inwestycją będzie też nowoczesna i praktyczna frezarka, która pomoże sprawnie usunąć lakier, skrócić paznokcie i nadać im pożądany kształt. Świetnie sprawdzi się także podczas wykonywania zabiegów pedicure. Z czasem możesz dokupić do niej różne frezy, które poszerzą zakres jej możliwości.