Mydlandia.pl

Wszystko o kosmetykach i zdrowiu.

Idealny manicure – dostępne rodzaje stylizacji paznokci

Każdej kobiecie zależy na mocnych i ładnych paznokciach, które będą elementem stylizacji. Wybór metody manicure jest jednak kwestią indywidualną – jedne panie są wierne tradycyjnym lakierom, drugie pokochały hybrydę albo żel, a inne akryl albo lakier kauczukowy. Każda z nas wie, na czym polega tradycyjny manicure, dlatego przyjrzyjmy się alternatywnym metodom. Poniżej wszystko, co musisz wiedzieć na temat rodzajów stylizacji paznokci.

Lakiery hybrydowe

Manicure hybrydowy nietylko w ostatnich latach bije rekordy popularności, gdyż zachwyca trwałością, pięknym połyskiem i pozwala na uzyskanie wyjątkowo mocnych i efektownych paznokci. Zabieg polega na odpowiednim przygotowaniu paznokci i skórek oraz aplikacji bazy do lakieru. To podstawa, by następnie sięgnąć po wybrane lakiery hybrydowe oraz top utrwalający całą stylizację. Każda warstwa (baza, lakier, top) jest utwardzana w lampie UV lub LED. Taka stylizacja prezentuje się elegancko, a także chroni paznokcie przed uszkodzeniami.

Lakier kauczukowy

Kauczukowe lakiery to nowość na rynku. Wyjątkowa seria lakierów to przede wszystkim piękno oraz skuteczna ochrona dla paznokci. Sięgając po nie, malujesz paznokcie warstwą podkładową oraz następnie topem. Lakier kauczukowy stanowi powłokę ochronną dla paznokci. Lakier kauczukowy pozwala na częste zmiany koloru – musisz jedynie spiłować warstwę koloru, uzupełnić lakier i zaaplikować nowy kolor. To prosty sposób na ciągle nowy manicure! Poza tym specjalna formuła lakierów kauczukowych pozwala na odbudowanie uszkodzonych, słabych i kruchych lub złamanych paznokci.

Manicure żelowy

Manicure żelowy pozwala nadbudować i przedłużyć naturalną płytkę paznokcia. Służą do tego żele budujące, które pozwolą skutecznie i bezpiecznie wydłużyć paznokcie – nawet te zniszczone. Żele to popularny manicure – ich głównym konkurentem są lakiery hybrydowe. Zabieg wykonuje się na naturalnej płytce paznokcia. Żele tak jak lakiery hybrydowe wymagają utwardzania w lampie UV lub LED.

Manicure akrylowy

Manicure akrylowy to również skuteczna metoda na wymodelowanie paznokci. Można nadbudować i przedłużyć paznokcie, a także nadać im wybrany kształt. Najpierw należy – jak zawsze – przygotować płytkę paznokcia, a następnie zaaplikować na nią proszek akrylowy, który twardnieje. Wtedy wystarczy go opiłować pilnikiem, uzyskując pożądany kształt paznokci. Metoda akrylowa nie wymaga utwardzania w lampie UV lub LED, co dla wielu pań stanowi dużą zaletę – proszki akrylowe zyskują cały czas rosnącą popularność.