Mydlandia.pl

Wszystko o kosmetykach i zdrowiu.

Jaki kosmetyk do pielęgnacji tatuażu – masło czy krem?

kosmetyki-tatuaze

Efektywna pielęgnacja tatuażu zawsze powinna zostać oparta na jakichś sprawdzonych i oczywiście skutecznie działających kosmetykach. Tylko co to dokładnie może być? W rzeczywistości takie podstawowe opcje do wyboru są tylko dwie – krem lub masło do tatuażu. Oba produkty mają swoich zwolenników i przeciwników. Najlepiej by więc było sprawdzić je oba na sobie i w ten sposób samemu zadecydować, którego z nich woli się używać.

Kremy do pielęgnacji tatuażu koncentrują się na działaniu odżywczym i delikatnie nawilżającym. W swoim składzie mają przeważnie sporą ilość różnych witamin, a w tym przede wszystkim witaminy A, C, D i czasami też różne witaminy z grupy B. Wiele osób docenia wygodę użycia takich produktów. Mają one lekką konsystencję, tak więc błyskawicznie się wchłaniają i nie zostawiają po sobie żadnych śladów, co dla niektórych okaże się najistotniejsze. Kremy pomagają też leczyć skórę. Chronią przed rozwinięciem się stanów zapalnych i działają antybakteryjnie. Każdy lepszy krem do tatuażu zadba też o kolor tatuażu i pozwoli zachować jego pierwotną intensywność.

A co z masłami? Jak można się domyślać, one będą już bardziej zbite i jednocześnie zdecydowanie tłustsze od kremów. Pozostawią więc na skórze delikatny film, jednakże jest to akurat efekt wskazany, bo taki film ma właściwości ochronne, dzięki czemu staje się dodatkowym zabezpieczeniem dla skóry. Masło podobnie jak krem odżywia skórę, a przy okazji znakomicie ją natłuszcza. Skład tego produktu zazwyczaj jest jednak zupełnie inny. W przeciwieństwie do kremów raczej nie wystąpią w nim liczne witaminy, a bardziej różne oleje roślinne oraz naturalne masła.

Znakomite porady w zakresie urody znajdziesz również na pieprzyki.pl.

Nie można powiedzieć, który z tych dwóch produktów wygrałby bitwę, bo i masło do tatuażu może świetnie działać, i krem jest w stanie to zrobić. Każdy sam musi zadecydować, jakie właściwości są dla niego najważniejsze. Jedno jest pewne – pielęgnacja powinna być systematyczna.