Mydlandia.pl

Wszystko o kosmetykach i zdrowiu.

Jak dbać o swoją kolekcję kosmetyków?

Wiele kobiet może spokojnie powiedzieć o sobie, że kosmetyki kolekcjonuje. Mamy ich w końcu całkiem sporo i niewiele z nas ogranicza się do podkładu, pudru i tuszu do rzęs. Jednak samo gromadzenie nie jest wystarczające, musimy też o nasze kosmetyki dbać. Jeśli tego nie zrobimy, mogą stracić swoje właściwości, zrobić się szkodliwe dla naszej skóry albo szybciej się przeterminować.

Pilnuj daty ważności kosmetyków

Są kosmetyki, którym nic się nie stanie, gdy przekroczymy przewidziany na pudełku przez producenta czas użytkowania po otwarciu. Wyznacza go liczba umieszczona na obrazku otwartego pudełka, która musi znajdować się na opakowaniu każdego produktu. Liczba ta wyznacza nam, ile miesięcy od otworzenia produktu (czyli od zdjęcia wszystkich zabezpieczeń) dany produkt jest zdatny do użytku. Jeśli będziemy używać go później, narażamy się na różne zmiany skórne czy innego rodzaju problemy ze zdrowiem. Pilnowanie tej liczby jest bardzo ważne, bo produkty takie jak podkład czy korektor po tym czasie mogą stać się dla nas szkodliwe.

Uważaj na to, gdzie trzymasz kosmetyki

Kosmetyki, jak każdy produkt, który nakładamy na skórę, powinny być przechowywane w odpowiedni sposób. Zbyt zimne lub zbyt ciepłe miejsca mogą sprawić, że nasz produkt zmieni swoje właściwości. Podkładu i innych ciekłych produktów nie trzymamy w lodówce ani na słońcu na parapecie, bo może się to dla nich źle skończyć i utrudnić nam pracę z nimi. Wbrew pozorom to samo tyczy się produktów sypkich i w sztyftach, takich jak cienie do powiek czy pomadki. One również mają swoją określoną strukturę i konsystencję. Nikt nie chce, żeby jego pomadka roztopiła się lub żeby była na tyle zmarznięta, żeby nie dało się rozprowadzić jej na ustach.

Nie używaj kosmetyków, których ostatecznie nie wyrzuciłaś

Każdemu z nas zdarza się czasem nie wyrzucić czegoś, co już nas o to prosi. Być może dlatego, że opakowanie było prześliczne, może dlatego, że był to produkt z edycji limitowanej i już nigdy nie znajdziemy takiego drugiego, a może dlatego, że po prostu szkoda wyrzucać. Jednak musimy przy każdym takim wyborze pamiętać, żeby nie kłaść już bardzo starych i mocno przeterminowanych produktów na twarz. Nie tyczy się to tylko podkładów i innych ciekłych kosmetyków, ale każdego ich rodzaju. Tak naprawdę wszystko jest w stanie nam zaszkodzić, nawet puder czy cienie do powiek, jeśli tylko ich struktura uległa chociaż minimalnej zmianie.

Nie musisz używać całej kolekcji

Nie jest to najważniejsza rada, ale może wielu z was pomóc. Posiadanie jakiegoś kosmetyku nie zobowiązuje nas do używania go. Jeśli nie pasuje nam jego jakość albo po jego użyciu pojawiają się u nas brzydkie zmiany skórne, warto sobie taki produkt odłożyć. Nawet jeśli był drogi. Nasze zdrowie i komfort jest dużo ważniejszy, niż cena, którą musiałyśmy wydać, aby dany produkt zdobyć. Poza tym, gdy mamy dużo produktów, w naszej kolekcji znajdą się kosmetyki, po które będziemy sięgać dużo chętniej, niż po inne, przez co może nam się wydawać, że inne zaniedbujemy. Postarajmy się tym nie przejmować i korzystać głównie z tych produktów, którymi przyjemnie nam się pracuje. Jeżeli interesują cię porady dotyczące kosmetyków, koniecznie odwiedź stronę https://www.plockinfo.pl/.