Mydlandia.pl

Wszystko o kosmetykach i zdrowiu.

5 filarów pielęgnacji przeciwzmarszczkowej

Czasu zatrzymać się nie da – to dobrze znana prawda. Oznaki jego upływu pojawiają się także na naszych twarzach – w postaci zmarszczek, przebarwień, chomików, utraty jędrności i ładnego, równomiernego kolorytu. Na szczęście dobrze dobrana pielęgnacja i odpowiednie kosmetyki mogą spowolnić starzenie się skóry. Oczywiście pod warunkiem, że będą regularnie i konsekwentnie stosowane. Poznaj podstawowe filary pielęgnacji przeciwzmarszczkowej.

1) Filtry przeciwsłoneczne

Promieniowanie słoneczne to jedna z głównych przyczyn starzenia się naszej skóry. Fotostarzenie przyczynia się nie tylko do pojawiania się zmarszczek, ale także przebarwień czy zmian w kolorycie cery. Dlatego filtry przeciwsłoneczne powinny być w pielęgnacji przeciwzmarszczkowej numerem jeden. Jaki sens ma stosowanie drogich kremów przeciwzmarszczkowych czy produktów na przebarwienia, jeśli nie będziemy stosować kremów z filtrami, a tym samym nie będziemy chronić naszej cery? Dlatego jeśli masz ograniczony budżet na kosmetyki i większą kwotę możesz przeznaczyć tylko na jeden produkt, to niech to będzie dobry krem z filtrami.

2) Nawilżanie

Zarówno na suchej, jak i odwodnionej cerze, zmarszczki są niestety znacznie bardziej widoczne. To jeden z powodów, dla których tak ważne jest odpowiednie nawilżanie skóry. Na jej kondycję wpływ mają zarówno kosmetyki, w tym dobre i dobrze dobrane kremy nawilżające, jak i nawilżanie i nawadnianie organizmu od wewnątrz. Dobrze nawilżona skóra to inwestycja w jej stan i kondycję na długie lata.

3) Antyoksydanty

Do starzenia się skóry przyczyniają się wolne rodniki, dlatego tak istotne jest wplecenie do swojej pielęgnacji tzw. antyoksydantów, które mają za zadanie wyłapywać je i neutralizować. Warto poszukać np. dobrego serum na dzień, mającego w swoim składzie właśnie antyoksydanty. Do tej grupy substancji zaliczyć można m.in. witaminę C, witaminę E czy koenzym Q10.

4) Retinoidy

Nie ma drugiej substancji kosmetycznej, o skuteczności działania potwierdzonej tak dużą liczbą badań! Retinoidy doskonale sprawdzą się w walce ze oznakami starzenia się skóry – zarówno ich zapobieganiu, jak i minimalizowaniu, gdy już się pojawiają. Włączając retinoidy do swojej pielęgnacji warto jednak pamiętać, że składnik ten może w początkowym etapie podrażniać skórę, dlatego należy go włączać stopniowo i ostrożnie. Konieczne jest także stosowanie kremów z filtrem na co dzień. Strona https://www.walbrzychinfo.pl/ również podaje podobne informacje na temat kosmetyków.

5) Oczyszczanie i złuszczenie

Dokładne oczyszczanie skóry po całym dniu jest niezwykle istotne. To właśnie nocą nasza skóra się regeneruje, dlatego tak ważna jest pielęgnacja nocna. Aby jednak kosmetyki mogły zadziałać i wchłonąć się w naskórek, cera musi być dobrze oczyszczona. Podobnie jest z regularnym złuszczaniem. Peelingi i kwasy pomagają usunąć martwy naskórek, sprawiają, że cera staje się wygładzona, nie jest szorstka, a dodatkowo ma zdrowszy, ładniejszy koloryt.
Piękna i zadbana cera to coś, czego nie da się osiągnąć ot tak, jednym zabiegiem. Na jej stan i wygląd pracujemy całe lata. Dlatego tak ważna jest przemyślana, dobrze dobrana i systematycznie stosowana pielęgnacja. Odpowiednie kosmetyki nie pomogą wprawdzie zatrzymać czasu, ale mogą sprawić, że będziemy się czuć dobrze ze swoim wyglądem.