Mydlandia.pl

Wszystko o kosmetykach i zdrowiu.

Czym jest mydło do włosów?

Mydło do włosów nie jest tym samym co szampon w kostce. To bardzo ważne, aby nauczyć się odróżniać od siebie te dwa produkty. Zazwyczaj robią one bowiem podobne wrażenie. Wyglądają niemalże tak samo, dlatego też łatwo można je pomylić. W obu przypadkach forma kosmetyku jest stała, a sam produkt prezentuje się jak najzwyklejsze w świecie mydło. Mimo wszystko taki szampon do włosów w kostce mydłem absolutnie nie jest.

Różnicę można szybko dostrzec już w momencie, gdy tylko spojrzy się na składy obu produktów i zacznie się je do siebie porównywać oraz poddawać je głębszej analizie. Standardowe mydło do włosów będzie zawierać przede wszystkim zmydlone kwasy tłuszczowe. To dzięki nim przyjmie zasadowy odczyn, podczas gdy każdy szampon w kostce ma ten odczyn kwaśny. Skład mydeł oczyszczających skórę głowy nie ogranicza się jednak wyłącznie do zmydlonych kwasów. Zazwyczaj tuż obok nich pojawiają się także różnego rodzaju glinki (np. glinka zielona bądź biała), ekstrakty, olejki eteryczne oraz oleje roślinne.

Mydło czy szampon?

Niektórzy twierdzą, że mydło do włosów działa gorzej od szamponu w kostce. W pewnym sensie jest to prawda. Na pewno nie oczyści ono włosów aż tak dobrze, jak zrobiłby to szampon. Nie poradzi sobie z usunięciem dużej ilości łoju, tak więc po umyciu głowy takim mydłem włosy wciąż mogą wydawać się tłuste. Nie jest to zatem dobry produkt dla każdego. Mydeł do włosów nie poleca się osobom, które zmagają się z mocno i szybko przetłuszczającymi się pasmami. Można znaleźć jednak dla tego produktu inne zastosowanie. Jako że działa on delikatniej, sprawdzi się u tych, którzy są uczuleni na różne składniki klasycznych szamponów. Mydło dobrze działa też na włosy suche. Pięknie je nawilża i wygładza, zapewniając im efektowny blask.

Jeżeli jednak u kogoś takie zwykłe mydło do włosów kompletnie się nie sprawdzi, warto wypróbować jego alternatywę, czyli szampon w kostce. On działa już praktycznie tak samo jak zwykły szampon. Równie dobrze oczyszcza więc włosy ze wszelkich zanieczyszczeń i łoju. Nie zapominajmy również o niezwykle istotnej higienie jamy ustnej. Przeczytajcie o objawach chorób przyzębia https://www.slupskinfo.pl/jakie-objawy-swiadcza-o-chorobie-przyzebia/.