Mydlandia.pl

Wszystko o kosmetykach i zdrowiu.

Nietypowe zastosowania dla czarnego mydła

Osoby zainteresowane praktycznie tematem naturalnego dbania o ciało na pewno znają już bardzo dobrze czarne mydło. Jest to jeden z lepszych naturalnych preparatów pielęgnacyjnych. Kojarzy się głównie z oczyszczaniem ciała, ale może być też wykorzystywany w innych celach. W tym tekście prezentujemy nietypowe, ale bardzo ciekawe zastosowania dla czarnego mydła. Większość z nich można sobie samemu przetestować podczas codziennej pielęgnacji ciała.

Zamiast kupować gotowe, pełne chemii maseczki do twarzy i godzić się na płacenie prawie dziesięciu złotych za maleńką saszetkę specyfiku, z której można skorzystać maksymalnie dwa razy, lepiej i taniej wykonywać je samodzielnie – właśnie z czarnego mydła. Aby stworzyć z niego efektywnie działającą maskę, wystarczy połączyć mydło z wodą do uzyskania gęstej konsystencji. Taką papkę należy rozprowadzić na oczyszczonej wcześniej i suchej twarzy. Po kilkunastu minutach można ją już spłukać. Maseczka dogłębnie oczyści pory. Twarz dzięki niej stanie się wyraźnie gładsza i przy tym delikatnie rozświetlona.

Mydło i inne kosmetyki

Czarne mydło wspaniale zastępuje również bardziej specjalistyczne peelingi enzymatyczne. Nie ma w nim żadnych drobinek czy granulek, tak więc nie złuszcza naskórka w sposób mechaniczny, a chemiczny. To bezpieczna metoda usuwania martwego naskórka. Dobra dla każdego typu skóry – nawet dla skóry podrażnionej i przesuszonej. Jeżeli jednak chce się, aby zabieg zadziałał jeszcze lepiej i jeszcze intensywniej oczyścił skórę, takie czarne mydło można wmasować w ciało przy pomocy szorstkiej rękawiczki lub gąbki. Preparat powinien pozostać na skórze przez 5-10 minut. Zabieg zaleca się powtarzać ok. dwa razy na tydzień.

O ile jednak powyższe zastosowania są już dość powszechnie znane, tak mało kto wie o tym, że czarne mydło może być również dobrą alternatywą dla typowych szamponów do włosów. Poradzi sobie zarówno z oczyszczeniem skóry głowy, jak i samych pasm. Czarne mydło zahamuje produkcję łoju. To dzięki niemu włosy pozostaną idealnie czyste przez bardzo długi czas.

Pamiętajmy o tym, że inwazyjne dla naszego ciała środki chemiczne powinny być stosowane tylko po konsultacji z lekarzem lub farmaceutą. Nie powtarzamy błędów osób wykupujących płyn lugola z aptek https://www.jaworznoinfo.pl/2022/03/lekarze-apeluja-aby-nie-pic-plynu-lugola-ktory-ostatnio-znika-z-aptek/.