Mydlandia.pl

Wszystko o kosmetykach i zdrowiu.

Kwas szikimowy

Chociaż nie jest tak popularny jak kwas migdałowy czy glikolowy, to jednak warto się nim już teraz zainteresować. Kwas szikimowy, bo o nim mowa, ma wszechstronne zastosowanie. Włączając go do swojej pielęgnacji możesz jednym produktem podziałać na różne problemy skórne i poprawić wygląd swojej cery.
Nie da się ukryć, że kosmetyki z kwasami do pielęgnacji domowej święcą prawdziwe triumfy. Kiedyś kwasy zarezerwowane były prawie wyłącznie do stosowania w gabinetach. Dziś coraz chętniej i śmielej sięgamy po nie w domach. I choć mają mniejsze stężenia niż te stosowane podczas profesjonalnych zabiegów, to systematyczna i dobrze prowadzona pielęgnacja domowa z wykorzystaniem kwasów potrafi przynieść spektakularne rezultaty. Jednym z kwasów, którym warto się zainteresować, jest kwas szikimowy.
Kwas szikimowy zaliczany jest do kwasów AHA. Jego atutem jest to, że jest niezwykle delikatny, dzięki czemu może być stosowany nawet przez osoby z cerą wrażliwą (choć tu warto przeprowadzić próbę) lub takie, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kwasami.
Kosmetyki z kwasem szikimowym, podobnie jak inne kwasy, złuszczają martwe komórki naskórka, jednak w przypadku tej substancji złuszczanie jest bardzo delikatne. Dzięki temu procesowi kwas szikimowy przyśpiesza regenerację skóry i wygładza naskórek.
Kosmetyki z kwasem szikimowym powinny się szczególnie sprawdzić w pielęgnacji cery u osób borykających się z trądzikiem i niedoskonałościami. Produkty z tym składnikiem odblokowują pory i oczyszczają ujścia gruczołów łojowych, dzięki czemu są skuteczne w walce z zaskórnikami. Dodatkowym atutem kwasu szikimowego jest to, że działa on antybakteryjnie, ograniczając namnażanie się bakterii. Po więcej informacji na temat pielęgnacji i kosmetyków, zajrzyj na stronę https://infotarnow.pl/.

Zastosowanie i działanie

Reguluje także produkcję sebum i działa przeciwzapalnie.
Po produkty z kwasem szikimowym mogą także sięgnąć osoby dbające o profilaktykę przeciwzmarszczkową. Składnik ten jest silnym antykosydantem i działa na skórę przeciwstarzeniowo.
Kwas szikimowy można także wykorzystać w celu zmniejszenia widoczności przebarwień. Wyrównuje koloryt skóry, działa rozjaśniająco, a długofalowo stopniowo zmniejsza przebarwienia.
Włączając kosmetyki z kwasami do swojej pielęgnacji koniecznie trzeba pamiętać o codziennym stosowaniu kremów z wysokim filtrami, chroniącymi przed promieniowaniem UVA i UVB. I to niezależnie od pogody czy pory roku.