Mydlandia.pl

Wszystko o kosmetykach i zdrowiu.

Kosmetyki z chabrem – jak działają?

Naturalna pielęgnacja potrafi dawać naprawdę piękne rezultaty. Nie wszyscy są do niej przekonani, ale jednak nie należy wystawiać jej negatywnej oceny, dopóki się jej nie wypróbuje. Wśród naturalnych kosmetyków każdy może zresztą znaleźć coś takiego, co zadziała na niego dobrze. Na kogo zadziała więc dobrze chaber i zawierające go preparaty pielęgnacyjne? Jak działa ta roślina i w jaki sposób wpływa ona na stan i prezencję skóry?

Kosmetyki z chabrem na pewno mają działanie przeciwzapalne. Potrafią tonizować skórę i przywracać jej właściwe pH, dlatego też niektórzy używają ich nawet zamiast toników czy innych hydrolatów, stosując je bezpośrednio po wcześniejszym oczyszczeniu skóry. Prócz tego chaber zapewni natychmiastowe ukojenie skórze suchej i bardzo suchej. Na pewno poradzi sobie z nadwrażliwą cerą, która dotychczas źle reagowała na kontakt z innymi, mocniejszymi i zwykle wypełnionymi chemią środkami. W tym momencie na drogeryjnych półkach można znaleźć najróżniejsze kosmetyki z chabrem. Nie są to wyłącznie wspominane już toniki czy hydrolaty. Chaber obecnie równie często pojawia się w nawilżających kremach na dzień i na noc, specjalnych odżywczych maskach do twarzy, mgiełkach albo też i balsamach przeznaczonych do używania ich na całym ciele.

Czy warto inwestować w hydrolat?

Jeśli szukasz sklepów z dobrymi kosmetykami, koniecznie odwiedź serwis https://www.legnicainfo.pl/.

Zdecydowanie nie brakuje go w naturalnych kosmetykach. Często zresztą pojawia się w nich nie tylko jako główny element ich składu, ale bardziej jako dodatek, który dobrze współgra z innymi substancjami roślinnymi. Chaber na pewno jest wart wypróbowania. Raczej nie ma takiego typu skóry, której mógłby on zaszkodzić czy zrobić krzywdę.

Ostatnią innowacją na rynku są też kosmetyki naturalne wzbogacone chabrem, których używa się na skórze pod oczami. Ich działanie jest świetne. Kosmetyki te pięknie rozjaśniają skórę i ją nawilżają. Akurat ten efekt warto sobie zapewnić właśnie pod oczami. Tam skóra przeważnie jest cienka i często też przesuszona.