Mydlandia.pl

Wszystko o kosmetykach i zdrowiu.

Jak dostosować krem do typu cery?

Wszystkie kosmetyki do pielęgnacji twarzy można podzielić przynajmniej na kilka podstawowych grup produktów. Każdą z nich tworzą zupełnie inne preparaty. Jedne są przeznaczone do oczyszczania buzi, inne służą do demakijażu, a jeszcze kolejne mają tę skórę nawilżać i odżywiać.

Wybór kremu do danego typu twarzy

Tymi ostatnimi przeważnie są oczywiście kremy. Jak więc dopasować właśnie ten podstawowy rodzaj kosmetyku do typu cery, czyli jej aktualnego stanu, wyglądu oraz potrzeb?

Skórze suchej potrzeba nawilżenia. A ten efekt zagwarantują jej wyłącznie silne kremy nawilżające. W większości przypadków występują w nich liczne składniki aktywne, które mają za zadanie przywrócić skórze idealny i naturalny poziom nawilżenia. Co to są za substancje? Właściwościami nawilżającymi w kremach do pielęgnacji twarzy wykazują się m.in. witaminy, ceramidy, lipidy, ale też i mocznik oraz kwas hialuronowy. Czasami pielęgnację wspomagają również kremy do twarzy wypełnione emolientami. One szczególnie dobrze sprawdzają się u osób cierpiących na AZS, czyli atopowe zapalenie skóry.

Więcej wpisów o zdrowym stylu życia, urodzie i medycynie, przeczytasz w serwisie zagadka.pl.

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy tłustej będą już zupełnie inne

Muszą mieć przede wszystkim lekką konsystencję. Nie mogą być zbyt ciężkie i gęste, gdy w takim wypadku jedynie pogorszyłyby stan skóry tłustej. Takie kremy na ogół zawierają różnego rodzaju glinki. Często wypełnia się je m.in. glinką zieloną, która delikatnie oczyszcza skórę, ale też przy okazji ją matowi. Kremy do cery tłustej nie powinny zawierać przy tym alkoholu (wysusza on skórę) oraz żadnych olejków roślinnych, wosku bądź alg czy innych składników typowo natłuszczających.

A co z cerą mieszaną? Niestety, ale zwykle najtrudniej się nią zająć. Istnieją oczywiście specjalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy dedykowane właśnie cerze mieszanej, ale w zwykłych drogeriach są one jednak dość rzadko spotykane. Warto więc szukać ich w sklepach internetowych, bo tam też jest ich największy wybór. Kosmetyk do cery mieszanej na pewno powinien mieć wysoki filtr przeciwsłoneczny. Musi też wykazywać się lekką konsystencją (tak jak krem do cery tłustej) oraz nawilżającym działaniem (jak krem do cery suchej).