Mydlandia.pl

Wszystko o kosmetykach i zdrowiu.

Czym jest szampon w kostce?

Nie tylko żel przeznaczony do oczyszczania ciała czy skóry dłoni może przybrać formę myjącej kostki. Ostatnio w takiej postaci występują również liczne… szampony do włosów! Tak, to prawda. Istnieje coś takiego jak szampon w kostce.

Szampon w kostce – co to jest?

Jest on specjalistyczną odmianą mydła, którym w szczególności zainteresują się ci, którzy starają się wybierać naturalne i ekologiczne produkty pielęgnacyjne. Wzrost zainteresowania właśnie takimi artykułami doprowadził do popularyzacji różnych odmian mydeł myjących.

Dziś można nimi czyścić nie tylko ciało, twarz czy dłonie. Równie dobrze sprawdzają się one podczas oczyszczania włosów z sebum, kurzu i innych zanieczyszczeń. Szampony w kostce są przyjazne naturze. Nie tylko z uwagi na ich skład, który też oczywiście jest warty uwagi. Takie myjące mydła oczyszczające bardzo często sprzedawane są bowiem „luzem”, a gdy już się je opakowuje, to najczęściej są to kartonowe pudełka, przyjazne środowisku. Czy jednak taką kostką aby na pewno można dokładnie umyć włosy? Jak w ogóle z niej korzystać, by stała się ona częścią podstawowej codziennej pielęgnacji? Tak naprawdę skład szamponów w kostce nie musi specjalnie się różnić od tego, z którym klienci mają do czynienia w przypadku szamponów w płynie. On też oparty jest zwykle na standardowych detergentach myjących.

Więcej artykułów o ekologicznych sposobach na pielęgnację ciała i włosów, znajdziesz w serwisie Aktualne.pl.

Szampon do włosów w kostce może więc zawierać różnego rodzaju SLS-y, które gwarantują to, że będzie się on świetnie pienić

Nie przekłada się to jednak na jego właściwości myjące. Wbrew pozorom produkt myjący nie musi w ogóle się pienić, by radzić sobie z oczyszczaniem czy to ciała, czy to włosów. Klienci po prostu sami domagają się tej piany. Nie wiedzą, że tym sposobem bardziej sobie szkodzą niż pomagają.

SLS nie jest niczym dobrym ani dla włosów, ani tym bardziej dla samej skóry głowy. Warto więc wybrać taki szampon do włosów w kostce, który tych mocnych detergentów nie będzie w ogóle zawierać. Kosmetyki o dobrych i w pełni naturalnych składach coraz częściej pojawiają się na polskim rynku. Nietrudno je dziś dostać.